Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pewne, choć używane, auto

17 listopada 2016

Kupując auto nowe mamy do wyboru auta tylko salonowe natomiast, jeśli decydujemy się na samochód używany mamy dużo więcej możliwości jednak wiąże się też to z pewnym ryzykiem. A co jeśli połączymy te dwie opcje? Otrzymamy wtedy możliwość zakupu auta używanego od dealera. Auta, które są w ten sposób sprzedawane na pewno nie okażą się pułapką, ponieważ każdy dealer nie odkupi samochodu w złym stanie, który wygeneruje duże koszty napraw.

Najczęściej samochody takie są pojazdy poleasingowe, pozostawione przez właścicieli przy zakupie nowego pojazdu albo służące, jako pojazdy demonstracyjne. Kupując bezpośrednio od dealera możemy być pewni, że pojazd ma dokładnie sprawdzoną historię, jego dokumentacja jest kompletna i szczegółowa oraz będzie zawierać wszystkie dane na temat tego, co działo się z autem podczas jego eksploatacji. Tak więc kupując samochód w ten sposób otrzymujemy gwarancję że pojazd przeszedł diagnostykę w autoryzowanej stacji obsługi a jego stan prawny nie budzi zastrzeżeń. Podczas badania, jeśli zostanie wykryta usterka, będzie ona naprawiona.

Naprawy dokonają wykwalifikowani mechanicy, wszelkie uszkodzone części zostaną wymienione na nowe oryginalne. Ponadto wszystkie płyny, które wymieniane są podczas normalnej eksploatacji również zostaną wymienione. Dodatkowo w niektórych przypadkach istnieje również możliwość wykupienia gwarancji na okres jednego roku. Ceny oferowane przez dealerów są jednak większe w porównaniu z ofertami pochodzącymi z innych źródeł. Więc czy warto? Ceny są większe jednak nie jest to jedyny czynnik, który powinniśmy brać pod uwagę. To, za co płacimy to pewność. Przy zakupie auta używanego niepochodzącego z źródła godnego zaufania nie mamy pewności odnośnie tego, co działo się z danym pojazdem.

W przypadku dealera natomiast wiemy, co kupujemy, mamy pewność, że auto było dokładnie sprawdzone a części wykorzystane do ewentualnych napraw były oryginalne. Różnica cenowa może się, więc okazać tylko pozorna gdyż samochód tańszy może wygenerować koszty, które po uwzględnieniu przekroczą cenę droższego. Dodatkowo zakup u dealera jest podobny do zakupu nowego pojazdu a co się z tym wiąże dostarcza nam pewnych udogodnień, takich jak pewność przeprowadzanej transakcji oraz fakt, że nikt nie będzie próbował nas oszukać a także możliwość atrakcyjnej oferty ubezpieczeniowej naszego nowego samochodu.