Trwa ładowanie proszę czekać ...

Używany samochód firmowy

17 listopada 2016

Wraz z faktem, że coraz więcej pojazdów poruszających się po naszych drogach pochodzi z rynku wtórnego, również przedsiębiorcy chcą z tego skorzystać. Firmy zaczynają korzystać z rozwiązania pozwalającego na zakup samochodu, który jest używany i znacznie tańczy o nowego, ale pomimo tego w nienagannym stanie technicznym umożliwiającym dalsze eksploatowanie. Dodatkowo sprzedawcy wychodzą naprzeciw takim przedsiębiorstwom umożliwiając wygodne systemy pozwalające na dodanie zakupu do kosztów firmy.

Jednak auta takie są używane a co za tym idzie przeszły już pewien okres eksploatacji, dlatego dla przyszłego nabywcy najważniejsze jest, aby pochodziły one z godnego zaufania źródła, które jest w stanie dać nam gwarancję tego skąd auto pochodzi i jaki jest jego stan techniczny. Sprzedawca taki powinien być w posiadaniu odpowiednich książek serwisowych dla pojazdów, podać przebieg auta i udostępnić możliwość przeprowadzenia diagnostyki auta w wybranej przez nas stacji. Najlepszym wyborem jest dokonanie zakupu w renomowanym komisie aut poleasingowych, gdyż podchodzą one w sposób profesjonalny do swojej działalności. Przeprowadzają dokładne badania stanu technicznego, sprawdzają jego historię a ponadto większość z nich sprzedaje jedynie samochody bezwypadkowe.

Dodatkowo wszystko zostaje w odpowiedni sposób udokumentowane. Kolejną zaletą renomowanych komisów jest ich bogata oferta. Oferują one szeroka gammę pojazdów, pozwalającą zaspokoić potrzeby każdego, kto zdecyduje się na takie rozwiązanie niezależnie czy potrzebujemy samochodu osobowego i przeznaczonego do transportu lub innych działań specjalnych. Szerokie możliwości, co do wyboru oraz przeznaczenia pojazdu a także jego przebiegu i rocznika, to nie wszystko. Na miejscu dostajemy także profesjonalne doradztwo i korzystne opcje w zakresie ubezpieczenia pojazdu i jego zakupu a także pisemną gwarancję techniczną.

Gwarancja ta jest udzielana bez limitu kilometrów na określony czas i w wybranym przez nas zakresie. Rozwiązanie to jest bardzo pomocne gdyż zapewnia nam duże bezpieczeństwo oraz możliwość naprawy pojazdu i wymiany podzespołów bez ponoszenia dalszych kosztów. Dodatkowo gwarancja obowiązuje najczęściej na terenie całej Unii Europejskiej, co niewątpliwie jest wielką zaletą. Kupując samochód używany lub też po leasingu w renomowanym komisie możemy skorzystać z możliwości odliczenia podatku VAT i dodania kosztów eksploatacyjnych w koszty uzyskania przychodu.